středa 28. září 2016

Dodělej tuhle knihu - Keri Smith

Anotace: Milí čtenáři, jedné temné a bouřlivé noci našla Keri Smithová v parku několik podivně rozházených papírů. Posbírala je a seřadila a pokusila se vyřešit záhadu, která na ni nečekaně vyskočila. A teď ten úkol předává vám, svým čtenářům.
Vaší úlohou bude stát se novým autorem tohoto díla. Budete pokračovat ve výzkumu a doplníte obsah. Kvůli tomu budete muset podstoupit určitý výcvik tajných služeb, který najdete v tomto svazku. A protože nikdo netuší, co vás čeká, postupujte prosím obezřetně, ale víte jak… bez vás tahle kniha neexistuje.
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 208
Rok vydání: 2016
Originál: Finish This Book, 2011

Nakladatelství CooBoo mě začíná bavit víc a víc, a tak sleduji jejich plány vydávaných knih dopředu. Proto jsem se na tuhle knihu těšila už pár týdnů. Mám ráda styl knih, které mě nutí se nějak aktivně zapojit. Například mě baví vyhledávat nové informace. S chutí si dělám poznámky zajímavých pasáží apod.
První polovina knihy mě úplně pohltila. Je to tím, že jsem taková hračička, proto jsem se do výcviku soukromého očka pustila s plným nasazením. Uznávám ovšem, že jsem určité úkoly měla dělat osamotě, zavřená v pokoji. Sedět v obýváku s maskováním a tajně sledovat okolí, asi nevypadalo zcela příčetně. Jiné úkoly by jistě byla větší zábava připravovat s partou lidí. Takový teambuilding by nebyl s touto knihou marný.
Nejvíc mě bavila práce s důkazy. Věřte nebo ne, nadchla jsem se pro ten úkol natolik, že jsem odebrala vzorek vlasů jednoho podezřelého v domě. Očekával, že si vytrhnu jeden vlas. Jaké překvapení to pro něj bylo, když jsem odstřihla celý pramen. Nakonec si ze mě doma dělali srandu, že jsem vážně duševně zůstala na prvním stupni. Jedna podezřelá mi dokonce do knihy dala tajné úkoly – vyprat či umýt nádobí. Haha, takové úkoly se pro detektiva skutečně nehodí.
Mé nadšení ze začátku knihy však vzalo za své ve druhé polovině. Schválně jsem se nedívala na konec, abych nepřišla o překvapení. Ale asi to byla chyba. Pracování na samotném Návodu k použití mě opravdu nebavilo a je to znát na poznámkách. Zejména první dvě části jsou pečlivě vyplněné. Je z nich vidět nadšení. Třetí už je trochu slabší. A poslední, vlastně tu hlavní část, jsem odflákla. Možná by to bylo dobré pro nějaké skautíky nebo nadšence do přírody. Řekněme ale, že už nejsem ve věku, kdy jsem ráda zkoumala krásy lesa a chodila domů zablácená od hlavy k patě. Poslední část jsem tedy pojala po svém a udělala ji trochu jinak – ze své postele s pohledem na knihovnu.

Podrženo, sečteno... Respektive odečteno. 4 z 5 ;)

Btw bylo vtipné, jak lidé, kterým jsem knihu ukazovala, četli název s velkým údivem. Ddělej tuhe khu? Co to je?

Žádné komentáře:

Okomentovat